Petkovics Márta

1994-ben az Újvidéki Egyetem Természettudományi Karán szereztem oklevelet, és ez év szeptemberétől dolgozom a gimnáziumban földrajztanárként.  2014–2018 között a Magyar Nemzeti Tanács Végrehajtó Bizottsági tagjaként, a szerbiai magyar tannyelvű oktatással foglalkoztam, így belátásom van más iskolák működésébe, és a szerbiai oktatási rendszer minden szegletébe. Tagja vagyok a Magyar Nemzeti Tanácsnak, és a Tanács Oktatási Bizottságának, az újvidéki székhelyű Európa Kollégium igazgatóbizottságának és a vajdasági ösztöndíjtanácsnak. Hivatalos szerb-magyar bírósági fordító vagyok. Több, mint 10 általános és középiskolai tankönyvet ültettem át szerbről magyar nyelvre. Évek óta fordítom a záróvizsga feladatgyűjteményét és a feladatsorait földrajzból, valamint a földrajz versenyteszteket.