Pletikoszity Balázs

1992-ben diplomáztam az Újvidéki Egyetem Elektrotechnikai Karán, számítástechnikai szakon. Amikor volt iskolámban, a gimnáziumban informatikatanárt kerestek, jelentkeztem a pályázatra. Így lettem villamosmérnöki oklevéllel informatikatanár, és nem is bántam meg. Természetesen időközben szakvizsgát is tettem. A gimnáziumi állásommal párhuzamosan, néhány évig tanítottam a Politechnika Középiskolában és a budapesti Gábor Dénes Főiskola szabadkai kihelyezett tagozatán, sőt ECDL oktatással is foglalkoztam. Több magyar nyelvű általános iskolai tankönyv megalkotásánál segédkeztem fordítóként, illetve szakmai véleményezéssel.

Házas vagyok, ikerfiaim a Svetozar Marković Gimnázium befejezése után most ugyancsak az Újvidéki Egyetemen tanulnak tovább.