Sanja Mormer

1992-ben születtem Szabadkán. Bajmokon nevelkedtem. A Svetozar Marković Gimnázium társadalmi-nyelvi szakán érettségiztem.  Az Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karának Szerb Nyelv és Irodalom Tanszékén diplomáztam. A gimnázium egykori diákjaként, az itt kialakított munkamorál és megszerzett széleskörű tudás hatására, a felvételi és az egyetemi tanulmányok sem okoztak nehézséget. Az egyetemi évekre, mint életem eddigi legszebb időszakára emlékszem.

Korán munkába álltam. 22 évesen az Ivan Goran Kovačić Általános Iskolában kezdtem, és három év általános iskolásokkal töltött idő és munka után visszatértem a gimnáziumba – ezúttal mint tanár. 2017 óta itt tanítok, és remélem, hogy még sokáig itt is maradok.