Szűcs Emese

A szabadkai Svetozar Marković Gimnázium természettudományi tagozata után az újvidéki Természettudományi-matematikai Karon szereztem matematikatanári oklevelet.
2013-tól dolgozom a szabadkai Svetozar Marković Gimnáziumban. Ez a feladat nagy megtiszteltetés és kihívás számomra, melyet nagy szeretettel és lelkesedéssel végzek. Azóta már több tankönyvet is szakvéleményeztem, tagja lettem az Ady Endre ösztöndíjbizottságnak, a Vajdasági Tehetségsegítő Tanácsnak, több nemzetközi és hazai matematika verseny szervezőbizottságának, s számos Pannon tévés matematika óra szerzője és realizátora voltam. Mottóm: A pozitív hozzáállás megtalálja a lehetőségeket!
Számomra kiemelt jelentőségű a közvetlen és őszinte kapcsolat a diákjaimmal, s hogy érezzék, hogy rám mindig mindenben számíthatnak! Matematikatanárként küldetésemnek tekintem, hogy diákjaimat olyan helyzetbe vezessem, ahol sikerélményeket élnek át! Misszióm, hogy minden olyan körülményt megteremtsek, amiben a tanulóim megtapasztalják, hogy a matekot igenis odafigyeléssel és gyakorlással meg lehet tanulni, meg lehet csinálni!