Utcai Róbert

Szüleim negyedik gyermekeként a nyolc elemit szülőfalumban, a temerini Kókai Imre Általános Iskolában végeztem. A vasárnapi szentmisén, valamint a hitoktatáson való részvétel mellett, hatodik osztálytól a ministrálás által sikerült közelebb kerülnöm nemcsak az oltárhoz – fizikailag, hanem Istenhez is – lelkiekben. Megérezve az Úr hívását, a középiskolát Szabadkán végeztem a Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnáziumban. 1996 őszén kerültem a Szegedi Hittudományi Főiskolára, ahol egyetemi képzésű hittanári diplomát szereztem. 2003-ban szentelt pappá msgr. dr. Pénzes János megyéspüspök a szabadkai székesegyházban.

Segédlelkész voltam a szabadkai Avilai Szent Teréz-székesegyházban (2003–2007).

2007. augusztus 1-től a csantavéri Páduai Szent Antal-templom plébánosa vagyok. Középiskolákban a pappá szentelésem óta hitoktatok.

Utcai Róbert (Puby atya)